Jak wyświetlić prezentację na kilku monitorach?

Program PowerPoint przystosowany jest do tworzenia rozmaitych pod kątem tematycznym prezentacji, w których można zawrzeć elementy szkoleniowe, naukowe bądź niezbędne do spotkań zawodowych.

Prezentacje programu PowerPoint coraz częściej wykorzystywane są do celów szkoleniowych oraz naukowych. Prezenter przedstawia prezentację w formie pokazu, jednocześnie ją omawiając.

Do tego celu niezbędne jest posiadanie drugiego monitora, dzięki któremu będzie można wyświetlić prezentację szerszej grupie osób, a także monitora z komputera, na którym prezentacja jest odtwarzana. Ten drugi monitor pozwala zorientować się prezenterowi,  w którym momencie prezentacji się znajduje oraz jakie są następne zagadnienia, a także daje kontrolę nad odtwarzaniem prezentacji.

Rozwiązanie:

Aby wyświetlić prezentację na kilku monitorach, należy najpierw zorientować się, czy istnieje możliwość podłączenia do komputera drugiego monitora i jednoczesnego korzystania z obu. Jeśli tak, należy dokonać podłączenia.

Następnie należy wejść w zakładkę Pokaz slajdów i zbiór opcji „Monitory”, a tam zaznaczyć opcję „Użyj widoku prezentera”.

widok-prezentera

Zobacz również:

Jak zapisać prezentację jako plik wideo?
Jak dodać muzykę jako obiekt clipart?
Jak szybko usunąć formatowanie tekstu ze slajdu?
Jak stworzyć test wielokrotnego wyboru?
Jak utworzyć album fotograficzny?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady