Jak zaktualizować spis treści?

Aktualizacja spisu treści powinna przebiegać w dokumencie na bieżąco, a zwłaszcza przed jego edycją wizualną. Dlaczego? Okazuje się, że przy długich dokumentach spis treści zajmuje po prostu wiele miejsca, dlatego istotne jest, aby najpierw w całości go stworzyć, a potem ustawiać format i miejsce dla dalszego tekstu.

Rozwiązanie:

W programie Word w wersji 2010 sprawa aktualizacji spisu treści została w znaczny sposób uproszczona. Aby zaktualizować spis treści, należy wejść w menu „Odwołania”, znajdujące się na wstążce menu, a następnie wybrać opcję „Aktualizuj spis”.

spis tresci

Należy pamiętać, że opcja ta działa tylko dla wstawionego już w dokumencie spisu treści. Przydatna jest przy zmianie numeracji rozdziałów i podrozdziałów, edytowaniu ich nazw czy stron, na których się znajdują.

Zobacz również:

Jak zmienić pierwsze litery zdania na wielkie?
Jak wyłączyć minipasek narzędzi formatowania?
Jak posortować alfabetycznie tekst?
Jak wstawić pustą stronę?
Jak włączyć okienko recenzowania?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady