Jak zaktualizować spis treści?

Aktualizacja spisu treści powinna przebiegać w dokumencie na bieżąco, a zwłaszcza przed jego edycją wizualną. Dlaczego? Okazuje się, że przy długich dokumentach spis treści zajmuje po prostu wiele miejsca, dlatego istotne jest, aby najpierw w całości go stworzyć, a potem ustawiać format i miejsce dla dalszego tekstu.

Rozwiązanie:

W programie Word w wersji 2010 sprawa aktualizacji spisu treści została w znaczny sposób uproszczona. Aby zaktualizować spis treści, należy wejść w menu „Odwołania”, znajdujące się na wstążce menu, a następnie wybrać opcję „Aktualizuj spis”.

spis tresci

Należy pamiętać, że opcja ta działa tylko dla wstawionego już w dokumencie spisu treści. Przydatna jest przy zmianie numeracji rozdziałów i podrozdziałów, edytowaniu ich nazw czy stron, na których się znajdują.

Zobacz również:

Jak wypełnić rysunek / autokształt tłem?
Jak szybko poruszać się po dokumencie?
Jak wstawić zakładkę w dokumencie Word?
Jak dodać plik PDF do programu pakietu Office?
Jak wyciąć obrazek w kształt?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady