Jak zapisać grafiki z dokumentu Word o rozszerzeniu .docx?

Zdarza się, że plik tekstowy zawiera w sobie istotne dla nas grafiki. Niekiedy jednak dokument może być bardzo długi, grafik wiele, a my nie mamy ani czasu, ani cierpliwości na zapisywanie osobno każdej z nich. Istnieje bardzo prosty sposób na to, aby zapisać wszystkie grafiki z danego dokumentu w jednym miejscu, bez konieczności wykonywania pojedynczych czynności dla każdej z nich.

Rozwiązanie:

Na początku upewniamy się, że w naszych ustawieniach systemu Windows widzimy rozszerzenia plików. Następnie wykonujemy kopię danego dokumentu, z którego chcemy uzyskać grafiki.

Następnie klikamy prawym przyciskiem myszy na plik, a z rozwijanego menu wybieramy opcję „Właściwości”.

zapisywanie grafik

W polu, gdzie znajduje się nazwa pliku z rozszerzeniem, zmieniamy rozszerzenie z *.docx na *.zip. Klikamy „OK”.

zapisywanie grafik

Pojawi się okno ostrzegające o możliwości uszkodzenia pliku – zatwierdzamy, ponieważ pracujemy na kopii pliku.

zapisywanie grafik

Dwukrotnie klikamy na plik, który zmienił format i rozszerzenie. Następnie wchodzimy kolejno do folderów „Word” oraz następnie „Media”. Tam znajdują się grafiki, które możemy zbiorowo zapisać, przejrzeć albo wybrać konkretne do zapisania.

zapisywanie grafik

Zobacz również:

Jak zapisać dokument w formacie DOC?
Jak zawinąć tekst niestandardowo wokół obrazka?
Oznaczanie wpisów indeksu
Jak wstawić automatyczny spis treści?
Jak zapisać plik w wybranym katalogu?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady