Jak zapisać prezentację jako film?

Program PowerPoint posiada szereg przydatnych funkcji, które ze zwykłej prezentacji multimedialnej pozwalają stworzyć ciekawą formę pokazu o wybranym rozszerzeniu. Jedną z możliwości jest stworzenie filmu na podstawie wcześniej przygotowanej prezentacji. Jest to forma szczególnie przydatna w przypadku prezentacji udostępnianych osobom trzecim albo stosowanych np. podczas pokazów produktów.

Rozwiązanie:

 

Na początek należy stworzyć prezentację ze wszystkimi jej elementami. Nastepnie należy wejść w zakładkę „Plik”, a tam wybrać opcję „Zapisz i wyślij”.

film

Otworzy się nowa karta, w której należy w zbiorze opcji „Typy plików” wybrać opcję „Utwórz wideo”.

film

Następnie obok zostanie otwarta kolejna karta. Należy wybrać w niej odpowiednie opcje. Pierwszą z nich jest wybór rozdzielczości ekranu, na jakim wyświetlana będzie prezentacja (1). Ma to wpływ na jakość obrazu przy zapisywaniu pliku w formacie wideo. Kolejną opcją jest wybór tego, czy wyświetlany ma być chronometraż i narracja (2). Oczywiście najlepszą opcją jest wyświetlanie obu tych rzeczy, ponieważ pozwala to na zagranie prezentacji w takiej formie, w jakiej byłaby odtwarzana. Następnie należy wybrać przycisk „Utwórz klip wideo” (3).

film

Otworzy się nowe okno dialogowe zapisywania pliku. Należy wybrać lokalizację zapisu (1), następnie wpisać nazwę pliku (2). Wybrany jest domyślnie format pliku – *.wmv (3). Następnie należy kliknąć „Zapisz” (4).

film

Zobacz również:

Jak ustawić efekty zdjęć w albumie fotograficznym?
Jak edytować styl tła slajdu?
Jak przygotować podstawowy pokaz slajdów?
Jak zarejestrować prezentację z narracją?
Jak szybko dodać cień do tekstu w slajdzie?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady