Jak zapisać prezentację jako plik PDF?

Drukowanie prezentacji w formacie pozwalającym na wprowadzenie zmian nie jest trudne, jednak czasami pojawia się problem podczas kopiowania prezentacji na inny komputer. Niektóre pliki mogą nie działać tak, jak powinny – może pojawić się problem ze wstawionymi grafikami. Wówczas dobrze jest przesyłać prezentację PowerPoint w formie nieedytowalnej – jako plik PDF.

Rozwiązanie:

 

Aby zapisać prezentację jako plik PDF należy przede wszystkim stworzyć odpowiednią prezentację, właściwą graficznie i tematycznie do naszych wymagań. Następnie należy wejść w menu „Plik” i wybrać opcję „Zapisz i wyślij”.

jako pdf

Po prawej stronie pojawi się nowe okno, w którym w zbiorze opcji „Typy plików” należy wybrać przycisk „Utwórz dokument PDF/XPS”.

jako pdf

Znów po prawej stronie rozwinie się nowe okno. Mamy tam informację o zaletach tego formatu, a także przycisk, który należy wybrać – „Utwórz plik PDF/XPS”.

jako pdf

Otworzy się nowe okno dialogowe „Publikowanie jako pliku PDF lub XPS”. Należy wybrać w pierwszej kolejności lokalizację zapisu (1), następnie wybrać nazwę pliku (2). W polu „Zapisz jako typ” (3) powinna wyświetlać się opcja „Plik PDF (*.pdf)”, którą można wybrać z listy rozwijanej. Do wyboru mamy sposób optymalizacji (4) – albo standardowy, albo minimalny dla dokumentów udostępnianych online. Po wyborze wszystkich opcji należy kliknąć przycisk „Publikuj” (5).

jako pd

Zobacz również:

Jak wstawić obraz do slajdu?
Jak wstawić obiekt clipart – wideo w slajdzie?
Jak wydrukować nagłówek i stopkę w slajdach?
Formatowanie efektów wizualnych
Jak wstawić obiekt SmartArt do prezentacji?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady