Jak zapisać skoroszyt z obsługą makr?

Po stworzeniu pliku programu Excel pozostaje kwestia jego odpowiedniego zapisywania. Jeśli w skoroszycie nie występują makra, sprawa jest prostsza. Jeśli jednak mamy skoroszyt, w którym znajdują się makra, i muszą one być aktywne po zakończeniu pracy i otworzeniu skoroszytu później czy na innym komputerze – należy wybrać odpowiedni format zapisu.

Rozwiązanie:

 

Aby zapisać skoroszyt z obsługą makr, należy wejść w menu „Plik”, a następnie wybrać opcję „Zapisz jako”.

zapisywanie

Pojawi się nowe okno dialogowe „Zapisywanie jako”. W oknie należy wybrać lokalizację pliku (1), w której ma być zapisany skoroszyt. Następnie należy wpisać jego nazwę w polu „Nazwa pliku” (2) i wybrać odpowiednie rozszerzenie w polu „Zapisz jako typ” (3), czyli „Skoroszyt programu Excel z obsługą makr (*.xlsm)”. Na koniec należy zatwierdzić wybór przyciskiem „Zapisz” (4).

zapisywanie

Zobacz również:

Jak wstawić przycisk opcji do arkusza?
Jak zmienić układ wykresu (dodawanie tytułów)?
Jak policzyć sumę odsetek od kredytu w danym okresie?
Jak wstawić wykres w Excelu?
Jak można zabezpieczyć skoroszyt hasłem?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady