Jak zapisać skoroszyt z obsługą makr?

Po stworzeniu pliku programu Excel pozostaje kwestia jego odpowiedniego zapisywania. Jeśli w skoroszycie nie występują makra, sprawa jest prostsza. Jeśli jednak mamy skoroszyt, w którym znajdują się makra, i muszą one być aktywne po zakończeniu pracy i otworzeniu skoroszytu później czy na innym komputerze – należy wybrać odpowiedni format zapisu.

Rozwiązanie:

 

Aby zapisać skoroszyt z obsługą makr, należy wejść w menu „Plik”, a następnie wybrać opcję „Zapisz jako”.

zapisywanie

Pojawi się nowe okno dialogowe „Zapisywanie jako”. W oknie należy wybrać lokalizację pliku (1), w której ma być zapisany skoroszyt. Następnie należy wpisać jego nazwę w polu „Nazwa pliku” (2) i wybrać odpowiednie rozszerzenie w polu „Zapisz jako typ” (3), czyli „Skoroszyt programu Excel z obsługą makr (*.xlsm)”. Na koniec należy zatwierdzić wybór przyciskiem „Zapisz” (4).

zapisywanie

Zobacz również:

Jak ustawić format komórek dla obliczeń księgowych?
Jak zmienić kolor karty?
Jak wstawić obrazek Clipart?
Jak ustawić tło arkusza?
Jak usunąć przecinek na końcu tekstu komórki?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady