Jak zapisać szablon dokumentu z obsługą makr?

Tworzenie szablonu dokumentu jest przydatne w przypadku, gdy będzie on używany wielokrotnie, na przykład w firmie do tworzenia konkretnych dokumentów. Często w takich szablonach uruchamiana jest obsługa makr, która pozwala na sprawniejsze używanie funkcji programu. Aby makra te były aktywne w użyciu szablonu, należy go odpowiednio zapisać.

Rozwiązanie:

 

Aby zapisać szablon z obsługą makr, należy wejść w menu „Plik” i wybrać opcję „Zapisz jako”.

makra

Pojawi się nowe okno dialogowe, w którym należy wybrać konkretne właściwości. Na początek wybrać lokalizację zapisywania dokumentu (1) i wpisać indywidualną nazwę (2) dla niego. Następnie z rozwijanej listy w opcji „Zapisz jako typ” (3) należy wybrać „Szablon programu Word z włączoną obsługą makr (*.dotm)”. Zmiany należy zatwierdzić przyciskiem „Zapisz” (4).

makra

Zobacz również:

Jak dodać wypunktowanie tekstu?
Co zrobić gdy zamiast Y piszę Z?
Jak dodać efekt 3D do rysunku lub autokształtu?
Czym jest wersja ostateczna dokumentu i jak ją właczyć?
Jak stworzyć plan konferencji?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady