Jak zapisać szablon dokumentu z obsługą makr?

Tworzenie szablonu dokumentu jest przydatne w przypadku, gdy będzie on używany wielokrotnie, na przykład w firmie do tworzenia konkretnych dokumentów. Często w takich szablonach uruchamiana jest obsługa makr, która pozwala na sprawniejsze używanie funkcji programu. Aby makra te były aktywne w użyciu szablonu, należy go odpowiednio zapisać.

Rozwiązanie:

 

Aby zapisać szablon z obsługą makr, należy wejść w menu „Plik” i wybrać opcję „Zapisz jako”.

makra

Pojawi się nowe okno dialogowe, w którym należy wybrać konkretne właściwości. Na początek wybrać lokalizację zapisywania dokumentu (1) i wpisać indywidualną nazwę (2) dla niego. Następnie z rozwijanej listy w opcji „Zapisz jako typ” (3) należy wybrać „Szablon programu Word z włączoną obsługą makr (*.dotm)”. Zmiany należy zatwierdzić przyciskiem „Zapisz” (4).

makra

Zobacz również:

Jak formatować obiekty WordArt?
Jak stworzyć listę adresatów do korespondencji seryjnej?
Jak automatycznie uruchamiać dokument po starcie Windows 7?
Jak posortować alfabetycznie tekst?
Jak dodawać efekty artystyczne do obrazów?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady