Jak zapisać szablon prezentacji z obsługą makr?

Szablony prezentacji są przydatne w przypadku, gdy często tworzymy prezentację na podobnym tle i o podobnych właściwościach. Sprawdza się to na przykład w sytuacji, gdy tworzymy prezentacje firmowe albo przedmiotowe. Jeśli w prezentacjach tworzonych na podstawie szablonu mają być aktywne makra, należy odpowiednio wybrać rozszerzenie zapisywanego szablonu.

Rozwiązanie:

 

Na początek należy wejść w menu „Plik”, a następnie wybrać opcję „Zapisz jako”.

zapisywanie

Otworzy się nowe okno dialogowe zapisywania pliku. Należy zwrócić uwagę na to, że szablony zapisują się domyślnie w konkretnej lokalizacji (1); jeśli nie jest to dla nas odpowiednie miejsce do zapisania pliku, należy wybrać lokalizację własnoręcznie (2). Następnie należy zapisać nazwę pliku (3). Istotne jest wybranie odpowiedniego rozszerzenia – w polu „Zapisz jako typ” (4) należy wybrać opcję „Szablon programu PowerPoint z włączoną obsługą makr (*.potm)”. Następnie należy wybrać przycisk „Zapisz”.

zapisywanie

Zobacz również:

Jak szybko stworzyć prosty dyplom?
Jak zmienić widok prezentacji?
Jak wstawić hiperłącze do ostatnio przeglądanej strony internetowej?
Jak usunąć zaufanego wydawcę?
Jak ustawić gotowe efekty przejścia slajdu?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady