Jak zapisać własny szablon dokumentu?

Szablony dokumentów są bardzo przydatne w momencie, gdy wiemy, że na podstawie danych ustawień dokumentu będziemy tworzyć kolejne, podobne treści. Sprawdza się to zwłaszcza w firmach, jak również przy tworzeniu np. papieru firmowego za pomocą programu Word. Warto wiedzieć, jak i gdzie zapisać szablon.

Rozwiązanie:

 

Po wykonaniu szablonu należy wejść w zakładkę „Plik” i wybrać opcję „Zapisz jako”.

szablon

Następnie w oknie dialogowym należy wybrać lokalizację zapisania pliku (1) oraz wpisać nazwę pliku (2). Najważniejsze jest pole „Zapisz jako typ” (3), gdzie należy wybrać „Szablon programu Word 97-2003 (*.dot)” bądź „Szablon programu Word z włączoną obsługą makr (*.dotm), jeśli dokument zawiera aktywne makra, które mają działać przy ponownym wykorzystaniu szablonu. Następnie należy wybrać przycisk „Zapisz” (4).

szablon

Zobacz również:

Jak ustawić obrazek za tekstem?
Jak usunąć wiersz lub kolumnę tabeli?
Jak wstawić symbol lub znak specjalny?
Jak sprawić, żeby tabela nie była dzielona między stronami?
Jak stworzyć listę adresatów do korespondencji seryjnej?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady