Jak zapisać własny szablon dokumentu?

Szablony dokumentów są bardzo przydatne w momencie, gdy wiemy, że na podstawie danych ustawień dokumentu będziemy tworzyć kolejne, podobne treści. Sprawdza się to zwłaszcza w firmach, jak również przy tworzeniu np. papieru firmowego za pomocą programu Word. Warto wiedzieć, jak i gdzie zapisać szablon.

Rozwiązanie:

 

Po wykonaniu szablonu należy wejść w zakładkę „Plik” i wybrać opcję „Zapisz jako”.

szablon

Następnie w oknie dialogowym należy wybrać lokalizację zapisania pliku (1) oraz wpisać nazwę pliku (2). Najważniejsze jest pole „Zapisz jako typ” (3), gdzie należy wybrać „Szablon programu Word 97-2003 (*.dot)” bądź „Szablon programu Word z włączoną obsługą makr (*.dotm), jeśli dokument zawiera aktywne makra, które mają działać przy ponownym wykorzystaniu szablonu. Następnie należy wybrać przycisk „Zapisz” (4).

szablon

Zobacz również:

Jak włączyć okienko recenzowania?
Jak wstawić zrzut ekranu do dokumentu?
Jak wstawić obiekt WordArt?
Jak wstawić obiekt clipart?
Jak wstawić przypis?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady