Jak zapisać zdjęcia z dokumentu Word na dysku?

Problem:
Jak zapisać zdjęcia z dokumentu Word na dysku?
 
Jeśli ktoś przesyła nam dokument z dużą ilością zdjęć i chcemy je zachować na dysku w postaci JPG można to łatwo zrobić.
 
Rozwiązanie:
Jak zwykle najprościej zaprezentować to na przykładzie. Mamy plik zawierający zdjęcia, aby je wyodrębnić wystarczy ten plik zapisać, jako stronę html.
 
Klikamy na symbol Office w prawym górnym rogu ekranu. Z listy opcji wybieramy Zapisz jako. Z kolejnych opcji wybieramy ostatnią Inne formaty.

 
Pojawia się okno dialogowe Zapisywanie. W polu Nazwa wybieramy jakąś dowolną nazwę, u nas: zdjęcia. W polu Zapisz jako typ wybieramy Strona Sieci Web. Klikamy OK.

 
Oprócz pliku zdjęcia.html zostaje wygenerowany folder zdjecia_pliki.

 
Folder ten jest tworzony w tej samej lokalizacji, co plik zdjęcia.html. W tym folderze znajdują się wszystkie pliki potrzebne do wyświetlania strony zdjęcia.html. Wśród nich znajdują się także zdjęcia, które można dzięki temu łatwo przeglądać. Można również zaznaczyć zdjęcia, które chcemy zachować (najlepiej używając klawiszy Ctrl lub Shift) i skopiować je do innego katalogu. W tym celu zaznaczamy zdjęcia. Klikamy prawy przycisk myszy i z menu podręcznego wybieramy Kopiuj.

 
Przechodzimy do katalogu docelowego. Z menu podręcznego (prawy przycisk myszy) wybieramy Wklej.
 
W ten sposób możemy za jednym zamachem zapisać wszystkie obrazki zawarte w dokumencie. 

Zobacz również:

Jak prawidłowo przygotować nadruk na kopertę?
Co zrobić żeby na stronie tytułowej nie było numeru?
Jak szybko dodać elementy (np. nazwę firmy) do dokumentu?
Jak dodać zaufanego wydawcę?
Jak wstawić podpis do tabeli/rysunku/równania?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady