Jak zarejestrować prezentację z narracją?

Program PowerPoint pozwala na tworzenie rozmaitych prezentacji, zwykle wyświetlanych na bieżąco przed odbiorcami.

Czasami jednak prezentacja ma być docelowo udostępniona szerszemu gronu bez opieki prezentera i jego uwag. Wówczas konieczne jest stworzenie narracji. Zamiast nagrywać ją osobno, można zarejestrować cały pokaz slajdów wraz z chronometrażem oraz narracją.

Rejestrowanie jest przydatne zwłaszcza  dlatego, że pozwala na bieżąco zapisywać dodawane do slajdów uwagi. Wymaga posiadania sprzętu z mikrofonem.

Rozwiązanie:

Aby zarejestrować prezentację z narracją, należy wejść w zakładkę Pokaz slajdów, a następnie otworzyć menu „Rejestruj pokaz slajdów i wybrać opcję „Rozpocznij rejestrowanie od początku”.

rejestrowanie-z-narracja

Otworzy się nowe okno dialogowe „Rejestracja pokazu slajdów”, gdzie należy zwrócić uwagę, aby zaznaczona była opcja „Narracje i wskaźnik laserowy”. Następnie należy kliknąć przycisk „Rozpocznij rejestrowanie” i nagrać narrację wraz z przebiegiem prezentacji.

rejestrowanie-z-narracja

Zobacz również:

Jak wstawić obiekt wideo z pliku do slajdu?
Jak zmienić widok prezentacji?
Jak dodać deseń jako tło slajdu?
Jak edytować gotowe efekty przejścia slajdu?
Jak przesunąć grafikę za pole tekstowe?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady