Jak zarejestrować prezentację z narracją?

Program PowerPoint pozwala na tworzenie rozmaitych prezentacji, zwykle wyświetlanych na bieżąco przed odbiorcami.

Czasami jednak prezentacja ma być docelowo udostępniona szerszemu gronu bez opieki prezentera i jego uwag. Wówczas konieczne jest stworzenie narracji. Zamiast nagrywać ją osobno, można zarejestrować cały pokaz slajdów wraz z chronometrażem oraz narracją.

Rejestrowanie jest przydatne zwłaszcza  dlatego, że pozwala na bieżąco zapisywać dodawane do slajdów uwagi. Wymaga posiadania sprzętu z mikrofonem.

Rozwiązanie:

Aby zarejestrować prezentację z narracją, należy wejść w zakładkę Pokaz slajdów, a następnie otworzyć menu „Rejestruj pokaz slajdów i wybrać opcję „Rozpocznij rejestrowanie od początku”.

rejestrowanie-z-narracja

Otworzy się nowe okno dialogowe „Rejestracja pokazu slajdów”, gdzie należy zwrócić uwagę, aby zaznaczona była opcja „Narracje i wskaźnik laserowy”. Następnie należy kliknąć przycisk „Rozpocznij rejestrowanie” i nagrać narrację wraz z przebiegiem prezentacji.

rejestrowanie-z-narracja

Zobacz również:

Jak włączyć linie siatki i prowadnice dla slajdów?
Jak szybko dodać cień do tekstu w slajdzie?
Jak dodać muzykę jako obiekt clipart?
Przeglądanie i akceptowanie zmian w slajdach
Jak zapisać prezentację z obsługą makr?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady