Jak zastosować efekty tekstowe w dokumencie?

Tworzenie jakichkolwiek dokumentów często wymaga od nas stosowania się do konkretnej ich budowy. Jeśli jednak nie mamy nałożonych ograniczeń co do wyglądu tekstu, a chcemy, aby był on jak najciekawszy dla odbiorcy, możemy w bardzo prosty i szybki sposób skierować uwagę odbiorcy na konkretne słowa.

Rozwiązanie:

 

Aby zastosować efekty tekstowe w dokumencie, należy na początek zaznaczyć tekst, który chcemy wyróżnić. Następnie należy wejść w zakładkę „Narzędzia główne” i kliknąć na ikonę oznaczającą efekty tekstowe.

efekty tekstowe

Otworzy się nowe rozwijane menu. Można z niego wybrać gotowe efekty tekstowe (1), a także można spróbować dokonać własnych zmian w tekście. W ramach zmian możliwe jest sterowanie konspektem (2), w którym można wybrać kolor, grubość linii konturu oraz sam kontur. Dodatkowo dostępne jest również ustawienie cienia, odbicia i poświaty (3) według dostępnych w podglądzie sposobów.

efekty tekstowe

Zobacz również:

Jak ustawić kolor tła strony?
Jak wstawić symbol lub znak specjalny?
Jak wydrukować dokument bez komentarzy, nie usuwając ich?
Jak zmienić wygląd tabeli za pomocą stylów formatowania?
Jak otoczyć tabelę tekstem?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady