Jak zawinąć tekst niestandardowo wokół obrazka?

Nie zawsze obrazki wstawiane do programu Word mają standardowe wymiary, a co za tym idzie – potrzebujemy również tekstu, który będzie odpowiednio do nich dostosowany. Jest na to bardzo proste rozwiązanie, które warto znać zwłaszcza wówczas, gdy tekst z dodatkiem grafik wykonuje się dość często w dokumentach.

Rozwiązanie:

 

Aby niestandardowo zawinąć tekst wokół obrazka, należy na początek zaznaczyć obrazek. W naszym przypadku ma on prostokątną ramkę, jednak sam obiekt nie zajmuje tyle miejsca, co ramka. Z tego powodu należy wejść w zakładkę „Narzędzia obrazów” i „Formatowanie”, a następnie kliknąć na opcję „Zawijaj tekst”.

niestandardowo

Po rozwinięciu się opcji należy wybrać najpierw „Przyległe”, a następnie powtórnie otworzyć „Zawijaj tekst” i wybrać opcję „Edycja punktów zawijania”.

niestandardowo

W tej chwili obrazek jest otoczony przyległymi czerwonymi punktami zamiast dużą, prostokątną ramką. Po przestawieniu obrazka możemy ustawić go w dowolnej pozycji, zaś tekst będzie go niestandardowo opływał. Jeśli któreś z ułożeń nam się nie podoba bądź chcemy, aby tekst w którymś miejscu znajdował się dalej od obrazka, wystarczy edytować punkty zawijania.

niestandardowo

Zobacz również:

Jak włączyć okienko recenzowania?
Jak zmienić sposób wyświetlania poprawek?
Jak przejrzeć zmiany naniesione przez konkretnego recenzenta?
Jak wydrukować więcej niż jedną kopię?
Jak ustawić obiekt dokładnie na środku strony?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady