Jak zaznaczyć teksty z podobnym formatowaniem?

Tworząc wielostronicowe dokumenty w Wordzie, nieraz mamy problemy ze zmianą formatowania konkretnych fragmentów, które pełnią taką samą rolę w tekście.

Takie zmiany formatowania często przydarzają się w przypadku prac dyplomowych czy wszelkich dokumentów firmowych, które należy w odpowiedni sposób standaryzować, według konkretnych wytycznych. Dzięki odpowiednim opcjom wprowadzonym w programie Word, możliwe jest odszukanie fragmentów tekstów o podobnym formatowaniu oraz ich edytowanie.

Rozwiązanie:

 Aby zaznaczyć tekst z podobnym formatowaniem, należy na początek zaznaczyć jeden fragment tekstu, który posiada konkretne formatowanie, np. Nagłówek 1 (H1). Następnie należy wejść w zakładkę „Narzędzia główne” i nacisnąć opcję „Zaznacz”.

formatowanie

Następnie należy z rozwijanego menu wybrać przycisk „Zaznacz tekst z podobnym formatowaniem”.  W ten sposób zostaną zaznaczone wszystkie fragmenty o danym formatowaniu, które można jednocześnie edytować, bez konieczności poprawiania każdego z osobna.

formatowanie

 

 

Zobacz również:

Jak zaadresować koperty za pomocą korespondencji seryjnej?
Jak zmienić rozmiar papieru?
Jak dostosować pasek szybkiego dostępu?
Jak zaktualizować spis treści?
Jak zmienić marginesy strony?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady