Jak zaznaczyć teksty z podobnym formatowaniem?

Tworząc wielostronicowe dokumenty w Wordzie, nieraz mamy problemy ze zmianą formatowania konkretnych fragmentów, które pełnią taką samą rolę w tekście.

Takie zmiany formatowania często przydarzają się w przypadku prac dyplomowych czy wszelkich dokumentów firmowych, które należy w odpowiedni sposób standaryzować, według konkretnych wytycznych. Dzięki odpowiednim opcjom wprowadzonym w programie Word, możliwe jest odszukanie fragmentów tekstów o podobnym formatowaniu oraz ich edytowanie.

Rozwiązanie:

 Aby zaznaczyć tekst z podobnym formatowaniem, należy na początek zaznaczyć jeden fragment tekstu, który posiada konkretne formatowanie, np. Nagłówek 1 (H1). Następnie należy wejść w zakładkę „Narzędzia główne” i nacisnąć opcję „Zaznacz”.

formatowanie

Następnie należy z rozwijanego menu wybrać przycisk „Zaznacz tekst z podobnym formatowaniem”.  W ten sposób zostaną zaznaczone wszystkie fragmenty o danym formatowaniu, które można jednocześnie edytować, bez konieczności poprawiania każdego z osobna.

formatowanie

 

 

Zobacz również:

Jak dzielić wyrazy w Wordzie?
Edytowanie treści graficznych
Jak wstawić obiekt clipart?
Kiedy używać widoku strony „Wersja robocza”?
Jak stworzyć nowy styl czcionki w Wordzie?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady