Jak zmienić czcionkę o jeden punkt?

Program Word pozwala na dostosowanie czcionki do potrzeb i warunków pracy dla każdego użytkownika. Jedną z opcji jest dostosowanie wielkości czcionki, która ma być używana, do konkretnego dokumentu.

Istnieje możliwość ręcznego wpisywania wielkości czcionki, jest jednak również o wiele szybszy sposób, który pozwala na zmianę jej wielkości o jeden punkt przy jednoczesnym obserwowaniu wyników zmian.

Rozwiązanie:

 

Aby zmienić czcionkę w dokumencie, należy przede wszystkim zaznaczyć tekst, którego zmiana ma dotyczyć. Wówczas będzie można na bieżąco oglądać wprowadzone zmiany.

Następnie należy wejść w zakładkę „Narzędzia główne”. Znajdują się tam dwa przyciski służące do zmiany wielkości czcionki natychmiastowo o jeden punkt w górę (1), czyli zwiększenia albo w dół (2), czyli zmniejszenia.

czcionka

Taka opcja jest zwłaszcza przydatna przy większych krojach czcionek, gdzie na rozwijanej liście nie występują wielkości różniące się o punkt.

Zobacz również:

Jak zmienić kolor tła tabeli?
Jak wstawić zakładkę w dokumencie Word?
Jak zmienić pierwsze litery zdania na wielkie?
Włączanie tworzenia notki
Jak wstawić znak wodny?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady