Jak zmienić czcionkę o jeden punkt?

Program Word pozwala na dostosowanie czcionki do potrzeb i warunków pracy dla każdego użytkownika. Jedną z opcji jest dostosowanie wielkości czcionki, która ma być używana, do konkretnego dokumentu.

Istnieje możliwość ręcznego wpisywania wielkości czcionki, jest jednak również o wiele szybszy sposób, który pozwala na zmianę jej wielkości o jeden punkt przy jednoczesnym obserwowaniu wyników zmian.

Rozwiązanie:

 

Aby zmienić czcionkę w dokumencie, należy przede wszystkim zaznaczyć tekst, którego zmiana ma dotyczyć. Wówczas będzie można na bieżąco oglądać wprowadzone zmiany.

Następnie należy wejść w zakładkę „Narzędzia główne”. Znajdują się tam dwa przyciski służące do zmiany wielkości czcionki natychmiastowo o jeden punkt w górę (1), czyli zwiększenia albo w dół (2), czyli zmniejszenia.

czcionka

Taka opcja jest zwłaszcza przydatna przy większych krojach czcionek, gdzie na rozwijanej liście nie występują wielkości różniące się o punkt.

Zobacz również:

Jak utworzyć listę adresatów korespondencji seryjnej?
Jak ustawić obrazek jako tło strony?
Co zrobić, gdy Word nie podkreśla błędów?
Jak zmienić kolor strony?
Jak wstawić obraz za pomocą formantu?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady