Jak zmienić domyślną liczbę otwieranych arkuszy?

Program Excel służy przede wszystkim do tworzenia zestawień. W jednym pliku możliwe jest stworzenie kilkunastu czy kilkudziesięciu różnych zestawień, co wynika z faktu, że możliwe jest dodawanie kolejnych arkuszy do indywidualnej pracy.

Domyślnie program otwiera trzy arkusze, które jednak nie zawsze są wykorzystywane – albo nie zawsze są wystarczające. Jeśli zazwyczaj pracujemy na jednym arkuszu – albo zwykle używamy np. 5 – możemy zmienić domyślne ustawienia programu.

Rozwiązanie:

Aby zmniejszyć bądź zwiększyć liczbę domyślnie włączanych arkuszy przy starcie programu Excel, należy wejść w menu „Plik” i wybrać przycisk „Opcje”.

liczba arkuszy

Następnie w kategorii „Ogólne” należy wpisać bądź wybrać odpowiednią liczbę w opcji „Dołącz następującą liczbę arkuszy”.

liczba arkuszy

Zmiany zostaną wprowadzone od kolejnego uruchomienia programu. Zmiana ta nie wpływa na możliwość dodawania bądź usuwania arkuszy z programu.

 

 

Zobacz również:

Jak usunąć zaufanego wydawcę?
Jak usunąć hiperłącze?
Jak skopiować arkusz?
Jak wstawić tytuły do wydruku arkuszy?
Co zrobić, aby tytuły wierszy były zawsze na wierzchu?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady