Jak zmienić kierunek tekstu w komórkach?

Program Excel daje użytkownikowi duże możliwości zwłaszcza w tworzeniu rozmaitych zestawień oraz porównań, w których stosowane są funkcje programu.

Niekiedy, dla czytelności zastosowanych zestawień, niezbędne jest odpowiednie ustawienie tekstu. Standardowo tekst jest pisany poziomo w komórkach, od lewej do prawej.

Takie ustawienie jest stosowane  we wszystkich komórkach domyślnie. Aby je zmienić, należy nie tylko zaznaczyć tekst, ale również wybrać taką opcję jego pozycji, która będzie korzystna dla ogólnego efektu danego zestawienia.

Rozwiązanie:

 

Aby zmienić kierunek tekstu, należy zaznaczyć komórkę (1), w której chcemy zmienić kierunek tekstu, następnie wejść w zakładkę „Narzędzia główne” oraz wybrać tam ikonkę (2) rozwijanego menu, przedstawiającego opcje zmiany. Następnie z menu należy wybrać taki kierunek tekstu, który jest dla nas najbardziej odpowiedni. Każda z dostępnych opcji (3) posiada miniaturowy podgląd, pokazujący, jak tekst ułoży się po jej wybraniu.

kierunek-tekstu

Zobacz również:

Jak ustawić format komórek dla walut?
Jak ustawić filtr w tabeli przestawnej?
Jak zaokrąglić liczbę w Excelu?
Jak utworzyć wykres przestawny?
Jak policzyć korelacje między danymi?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady