Jak zmienić kolor karty?

Problem:
Jak zmienić kolor karty?
 
Każdy arkusz w Excelu umieszczony jest na odrębnej karcie. Aby wyróżnić jeden spośród nich albo po prostu uatrakcyjnić wygląd arkusza możemy zmieniać kolory karty.
 
Rozwiązanie:
Zmiana koloru karty jest jedną z opcji formatowania arkusza. Ustawiamy kolor jedynie dla tej części, która zawiera nazwę arkusza. Domyślne ustawienia arkuszy w Excelu przewidują brak koloru karty.
Aby ustawić inny kolor zaznaczamy wybraną kartę (czyli arkusz):
 
 
Przechodzimy na kartę Narzędzia główne. Z sekcji Komórki wybieramy formant Format i na liście opcji odnajdujemy nagłówek Organizuj arkusze. Wybieramy ostatnią opcję – Kolor karty. Obok pojawia się paleta podstawowych kolorów do wyboru:
 
 
Klikając opcję Więcej kolorów… możemy wybrać spośród kolorów niestandardowych. Aby zobaczyć jak będzie wyglądała karta w wybranym kolorze wystarczy przytrzymać kursor myszy nad wybranym kolorem.
Aby ustawić kolor na stałe należy kliknąć lewym przyciskiem myszy. Poniżej pokazano jak wygląda karta w kolorze czerwonym, gdy jest aktywna:
 
 
A tak wygląda ta sama karta nieaktywna:
 
 

Zobacz również:

Jak wydrukować ciekawą tabliczkę mnożenia dla dziecka?
Jak wydrukować cały skoroszyt?
Jak dodać wiersze do arkusza?
Jak ukryć wiersze?
Jak obliczyć rzeczywistą stopę procentową?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady