Jak zmienić kolor karty?

Problem:
Jak zmienić kolor karty?
 
Każdy arkusz w Excelu umieszczony jest na odrębnej karcie. Aby wyróżnić jeden spośród nich albo po prostu uatrakcyjnić wygląd arkusza możemy zmieniać kolory karty.
 
Rozwiązanie:
Zmiana koloru karty jest jedną z opcji formatowania arkusza. Ustawiamy kolor jedynie dla tej części, która zawiera nazwę arkusza. Domyślne ustawienia arkuszy w Excelu przewidują brak koloru karty.
Aby ustawić inny kolor zaznaczamy wybraną kartę (czyli arkusz):
 
 
Przechodzimy na kartę Narzędzia główne. Z sekcji Komórki wybieramy formant Format i na liście opcji odnajdujemy nagłówek Organizuj arkusze. Wybieramy ostatnią opcję – Kolor karty. Obok pojawia się paleta podstawowych kolorów do wyboru:
 
 
Klikając opcję Więcej kolorów… możemy wybrać spośród kolorów niestandardowych. Aby zobaczyć jak będzie wyglądała karta w wybranym kolorze wystarczy przytrzymać kursor myszy nad wybranym kolorem.
Aby ustawić kolor na stałe należy kliknąć lewym przyciskiem myszy. Poniżej pokazano jak wygląda karta w kolorze czerwonym, gdy jest aktywna:
 
 
A tak wygląda ta sama karta nieaktywna:
 
 

Zobacz również:

Jak automatycznie powtórzyć wartość raz wpisaną w kolumnie (autozupełnianie)?
Jak wydrukować arkusz z komentarzami?
Jak zsumować dane z kilku arkuszy (konsolidacja)?
Jak znaleźć maksymalne wartości w arkuszu?
Jak stworzyć identyfikator dla pracownika?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady