Jak zmienić kolor zdjęcia w albumie fotograficznym?

Program PowerPoint w prosty sposób dostosowany jest do tworzenia rozmaitych prezentacji, również takich, które przyjmują formę albumu fotograficznego.

W ramach prezentacji w formie albumu można nie tylko stworzyć ciekawą prezentację przedstawiającą wybrane zdjęcia, ale również omówić pewne elementy, opisać je czy porównać.

Funkcja edytowania zdjęć w albumie fotograficznym jest rozbudowana na tyle, że pozwala na szerokie ingerencje  we właściwości wstawionych obrazów, w tym również na zmianę ich koloru.

Rozwiązanie:

 

Aby zmienić kolor wybranego zdjęcia z albumu fotograficznego, należy najpierw zaznaczyć zdjęcie, które chce się edytować, a następnie z menu „Narzędzia obrazu” wybrać zakładkę „Formatowanie”. Potem należy kliknąć opcję Kolor”.

kolor-obrazu

Po kliknięciu pojawi się rozwijane menu, w którym wybrać można nasycenie kolorów (1), następnie ton kolorów (2), a także ponowne kolorowanie (3). We wszystkich tych opcjach dostępny jest podgląd. W opcji „Więcej odmian” (4) można wybrać dodatkowe opcje palety kolorów. Opcja „Ustaw kolor przezroczysty” (5) pozwala na ustawienie preferencyjne w danym obszarze przezroczystego pola. Wybranie przycisku „Opcje kolorów obrazu…” (6) otwiera nowe okno dialogowe.

kolor-obrazu

Okno Kolor obrazu” pozwala na zatwierdzenie konkretnych ustawień wstępnych dla obrazu, a także zresetowanie wszystkich wprowadzonych zmian.

kolor-obrazu

Zobacz również:

Jak porównać dwie prezentacje w trybie recenzji?
Jak odzyskać niezapisaną prezentację?
Jak edytować wykres w prezentacji?
Jak dodać muzykę jako obiekt clipart?
Jak dodać muzykę z pliku?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady