Jak zmienić kolor zdjęcia w albumie fotograficznym?

Program PowerPoint w prosty sposób dostosowany jest do tworzenia rozmaitych prezentacji, również takich, które przyjmują formę albumu fotograficznego.

W ramach prezentacji w formie albumu można nie tylko stworzyć ciekawą prezentację przedstawiającą wybrane zdjęcia, ale również omówić pewne elementy, opisać je czy porównać.

Funkcja edytowania zdjęć w albumie fotograficznym jest rozbudowana na tyle, że pozwala na szerokie ingerencje  we właściwości wstawionych obrazów, w tym również na zmianę ich koloru.

Rozwiązanie:

 

Aby zmienić kolor wybranego zdjęcia z albumu fotograficznego, należy najpierw zaznaczyć zdjęcie, które chce się edytować, a następnie z menu „Narzędzia obrazu” wybrać zakładkę „Formatowanie”. Potem należy kliknąć opcję Kolor”.

kolor-obrazu

Po kliknięciu pojawi się rozwijane menu, w którym wybrać można nasycenie kolorów (1), następnie ton kolorów (2), a także ponowne kolorowanie (3). We wszystkich tych opcjach dostępny jest podgląd. W opcji „Więcej odmian” (4) można wybrać dodatkowe opcje palety kolorów. Opcja „Ustaw kolor przezroczysty” (5) pozwala na ustawienie preferencyjne w danym obszarze przezroczystego pola. Wybranie przycisku „Opcje kolorów obrazu…” (6) otwiera nowe okno dialogowe.

kolor-obrazu

Okno Kolor obrazu” pozwala na zatwierdzenie konkretnych ustawień wstępnych dla obrazu, a także zresetowanie wszystkich wprowadzonych zmian.

kolor-obrazu

Zobacz również:

Jak dodać automatyczną datę slajdu?
Jak edytować osie wykresu?
Jak dodać nowy slajd?
Jak ustawić przyciski przełączania slajdów?
Jak wstawić obiekt innego programu do prezentacji?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady