Jak zmienić kolory nagłówków – zmiana motywu?

Problem:
Jak zmienić kolory nagłówków – zmiana motywu?

Każdy nowo tworzony dokument ma domyślnie ustawiony motyw – czyli określone kolory i rodzaj czcionki dla poszczególnych elementów. Możemy łatwo wyróżnić swoją pracę zmieniając motyw, a zarazem wygląd nagłówków, tytułów, linków itp.

Rozwiązanie:

Program Word 2007 oferuje kilka różnych motywów do zastosowania w dokumencie. Mamy dokument sformatowany za pomocą domyślnego stylu i domyślnego motywu.

Krok po kroku zobaczymy jak ustawić nowy motyw i jak to wpłynie na wygląd poszczególnych elementów: Tytuł, Nagłówek 1, Nagłówek 3 i Cytat.

Przechodzimy na kartę Układ strony. W sekcji Motywy wybieramy formant Motywy. Z listy opcji wybieramy ten motyw, który nam się podoba. Jak widać domyślnie ustawiony jest motyw Pakiet Office. Do wyboru pozostało jeszcze 19 opcji.

Ustawiając kursor nad daną opcją widzimy jak będzie wyglądał nasz dokument w tym motywie.

Zaznaczamy wybraną opcję i klikamy. My zdecydowaliśmy się na motyw Metro:

Jeśli chcemy mieć większy wybór należy się połączyć z witryną Microsoft Office Online lub samemu utworzyć kompozycję wybierając osobno kolory i rodzaj czcionki.

Zobacz również:

Sieroty, wdowy i bękarty
Jak automatycznie uruchamiać dokument po starcie Windows 7?
Jak ustawić pozycję obrazka w dokumencie?
Jak włączyć kartę narzędzi do programowania w VBA
Jak zrobić ciekawą listę wypunktowania?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady