Jak zmienić odstęp między literami w slajdach?

Tworzenie prezentacji niejednokrotnie wymaga wielu zabiegów, które pozwolą na uznanie części tekstowej za w pełni czytelną czy też sprawią, że część tekstu będzie bardziej wyróżniona niż pozostała. Co więcej, zabiegi na odstępach między literami pozwalają również zmieścić duży tekst w slajdzie niedużym kosztem zmiany czytelności.

Rozwiązanie:

Aby zmienić odstępy między literami w slajdach, należy wpisać tekst do pola tekstowego slajdu. My posłużymy się przykładem słowa „Tytuł” w polu tekstowym przeznaczonym na slajd tytułowy (tytuł slajdu). Następnie należy zaznaczyć pole tekstowe.

odstęp

Potem wchodzimy w menu „Narzędzia główne” na wstążce menu i wybieramy przycisk odpowiedzialny za odstępy między literami.

odstęp

Rozwinie się lista, z której możemy wybrać odstępy.

odstęp

Mogą być one bardzo luźne:

odstęp

albo bardzo małe:

odstęp

Należy pamiętać, że wpływa to nie tylko na wyróżnienie i wzrost czytelności, ale również na zbicie tekstu oraz jego słabszą czytelność, zależnie od wybranej opcji.

Zobacz również:

Jak włączyć pokaz slajdów?
Jak przyciąć obraz w slajdzie?
Jak sprawdzić pisownię obcego języka w slajdach?
Jak odzyskać niezapisaną prezentację?
Jak dodać zrzut ekranu do slajdu?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady