Jak zmienić odstęp między literami w slajdach?

Tworzenie prezentacji niejednokrotnie wymaga wielu zabiegów, które pozwolą na uznanie części tekstowej za w pełni czytelną czy też sprawią, że część tekstu będzie bardziej wyróżniona niż pozostała. Co więcej, zabiegi na odstępach między literami pozwalają również zmieścić duży tekst w slajdzie niedużym kosztem zmiany czytelności.

Rozwiązanie:

Aby zmienić odstępy między literami w slajdach, należy wpisać tekst do pola tekstowego slajdu. My posłużymy się przykładem słowa „Tytuł” w polu tekstowym przeznaczonym na slajd tytułowy (tytuł slajdu). Następnie należy zaznaczyć pole tekstowe.

odstęp

Potem wchodzimy w menu „Narzędzia główne” na wstążce menu i wybieramy przycisk odpowiedzialny za odstępy między literami.

odstęp

Rozwinie się lista, z której możemy wybrać odstępy.

odstęp

Mogą być one bardzo luźne:

odstęp

albo bardzo małe:

odstęp

Należy pamiętać, że wpływa to nie tylko na wyróżnienie i wzrost czytelności, ale również na zbicie tekstu oraz jego słabszą czytelność, zależnie od wybranej opcji.

Zobacz również:

Jak edytować gotowe kształty wstawione do slajdów?
Dodawanie prezentacji do porównania
Jak zapisać prezentację jako plik wideo?
Jak rozciągnąć slajd do rozmiaru papieru podczas wydruku?
Jak automatycznie uruchamiać prezentację po starcie Windows 7?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady