Jak zmienić pierwsze litery zdania na wielkie?

Word posiada funkcję autokorekty, jednak nie każdy użytkownik lubi, gdy jest ona włączona. Z tego powodu istnieją co najmniej dwa sposoby na to, aby zmienić wielkość liter w zdaniach – ręcznie oraz automatycznie.

Rozwiązanie:

 

Pierwszą opcją jest używana zazwyczaj domyślna opcja automatycznej zmiany pierwszych liter w zdaniu na wielkie. Aby włączyć opcję autokorekty , która będzie pozwalała na automatyczną zamianę pierwszej litery zdania z małej na wielką, należy wejść w zakładkę Recenzja i wybrać przycisk „Pisownia i gramatyka”.

wielkie litery

Następnie otworzy się nowe okno „Pisownia i gramatyka”, w którym należy wybrać przycisk „Opcje”.

wielkie litery

Otwarte zostanie kolejne okno „Opcje programu Word”, gdzie z grupy opcji „Sprawdzanie” należy wybrać przycisk „Opcje Autokorekty”.

wielkie litery

W oknie „Autokorekta” należy wejść w zakładkę „Autokorekta”, a następnie zaznaczyć ptaszkiem opcję „Początek zdania wielką literą”. Wybór należy zatwierdzić przyciskiem „OK”.

wielkie litery

Drugi sposób to zaznaczenie zdania, które zaczyna się od małej litery, a następnie wybranie kombinacji klawiszy SHIFT + F3. Sposób ten działa jednorazowo, tylko na zaznaczone zdanie.

Zobacz również:

Jak wstawić znak wodny?
Jak zmienić obramowanie tabeli?
Jak otoczyć tabelę tekstem?
Jak utworzyć listę adresatów korespondencji seryjnej?
Kiedy używać widoku strony „Wersja robocza”?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady