Jak zmienić styl zdjęcia w albumie fotograficznym?

Tworzenie prezentacji PowerPoint w formie albumu jest dobrym rozwiązaniem, gdy przedstawiane mają być formy głównie opierające się na zdjęciach.

Prócz możliwości tworzenia albumów fotograficznych, program PowerPoint daje również szerokie możliwości edytowania zdjęć.

Jedną z form edycji jest zmienianie stylu zdjęcia – opcja edycji dostępna dla każdego zdjęcia z osobna. Edycja jest możliwa w samym programie.

Rozwiązanie:

Aby zmienić styl zdjęcia w albumie, należy kliknąć na nie, a następnie wybrać z menu „Narzędzia obrazów” zakładkę „Formatowanie” i rozwinąć menu „Style obrazów”. Zostanie wyświetlony cały spis dostępnych stylów obrazów, wraz z gotowymi mini-podglądami. Aby wybrać których z nich, należy na niego kliknąć.

styl-zdjecia

Zobacz również:

Czym jest wersja ostateczna prezentacji i jak ją stosować?
Jak dodać animację w slajdzie?
Jak edytować osie wykresu?
Jak zapisać własny szablon prezentacji?
Jak nagrać i dodać dźwięk do prezentacji?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady