Jak zmienić tekst w grafikę SmartArt?

Praca w programie PowerPoint stała się o wiele wygodniejsza w chwili, kiedy wprowadzone zostały inteligentne grafiki SmartArt.

Każdy tekst, który zostanie wprowadzony do pola tekstowego slajdów, również tekst wielopoziomowy, z listami wypunktowania, możemy zmienić na grafikę SmartArt w bardzo szybki sposób. Grafika ta jest bardziej estetyczna oraz może zmieniać tekst w taką formę, w której będzie on bardziej przystępny dla odbiorcy.

Rozwiązanie:

 

Aby zmienić tekst w grafikę SmartArt, należy przede wszystkim zapisać pole tekstowe odpowiednią treścią. Następnie należy zaznaczyć dane pole tekstowe i wejść w zakładkę „Narzędzia główne”, a tam wybrać opcję „Konwertuj na grafikę SmartArt.

smartart

Pokaże się rozwijana lista menu, na której można znaleźć podstawowe typy grafiki SmartArt (1). Po najechaniu na każdy z nich tekst zamieni się na podglądzie zgodnie z wytycznymi danej grafiki. Jeśli grafik jest zbyt mało, należy wybrać opcję „Więcej grafiki SmartArt” (2).

smartart

Po wybraniu wglądu w większą ilość grafik SmartArt pokaże się nowe okno dialogowe „Wybieranie grafiki SmartArt. W pierwszym polu (1) można wybrać działy grafik, które nas interesują. W polu „Lista” (2) pojawi się lista grafik dostępnych w danym dziale, z miniaturą pokazującą ich ogólną formę. W kolejny polu (3) znajduje się większy podgląd danej grafiki SmartArt, wraz z krótkim opisem charakteru, ograniczeń i możliwości danej grafiki. Wybór zatwierdzamy przyciskiem „OK” (4).

smartart

Zobacz również:

Jak edytować gotowe efekty przejścia slajdu?
Jak zapisać prezentację z obsługą makr?
Jak edytować grafiki SmartArt?
Jak ustawić gotowe efekty przejścia slajdu?
Jak automatycznie uruchamiać prezentację po starcie Windows 7?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady