Jak zmienić układ klawiatury dla pakietu Office w Windows 7?

Choć język polski posiada dość bogaty i długo alfabet, to jednak w dużej mierze nie posiada znaków, które występują w innych językach, np. niemieckim czy hiszpańskim. Dodatkowo, w przypadku niektórych języków, takich jak rosyjski, alfabet wygląda zupełnie inaczej. Warto, podczas pisania w innym języku, zmienić układ klawiatury dla pakietu Office. Dziś pokażemy, jak zrobić to w systemie Windows 7.

Rozwiązanie:

Najpierw wchodzimy w menu „Start” i wybieramy opcję „Panel sterowania”.

układ klawiatury

Otworzy się nowe okno dialogowe „Panel sterowania”, w którym w zbiorze opcji „Zegar, język i region” należy wybrać opcję „Zmień klawiatury lub inne metody wprowadzania danych”.

układ klawiatury

Otworzy się okno „Region i język”. Z zakładki „Klawiatury i języki” należy wybrać przycisk „Zmień klawiatury”.

układ klawiatury

Otworzy się kolejne okno – „Usługi tekstowe i języki”. W zakładce „Ogólne” znajduje się rozwijana lista (1), a pod nią drzewo języków (2). Jeśli na obu nie ma języka, w którym ma być wprowadzony układ klawiatury, należy wybrać opcję „Dodaj” (3).

układ

W oknie „Dodawanie języka” wyświetlą się wszystkie zainstalowane na komputerze języki. Jeśli lista jest pusta, należy najpierw zainstalować dodatki językowe, dostępne m.in. na stronie internetowej Microsoft Office. Z listy należy  wybrać język, który nas interesuje, rozwinąć menu przy nim i zaznaczyć okienko przy języku. Potwierdzamy wybór przyciskiem „OK”.

układ klawiatury

W poprzednim oknie po prawej stronie znajduje się okienko „Podgląd”, po którego kliknięciu można zyskać podgląd danej klawiatury w wybranym języku.

układ klawiatury

Następnie na liście rozwijanej w menu „Język domyślny” (1) wybieramy dodany język, klikamy „Zastosuj” (2), a następnie „OK” (3).

układ klawiatury

Język można zmienić również na pasku szybkiego dostępu, klikając na ikonę języka.

układ klawiatury

Zobacz również:

Jakie jednostki można konwertować w Excelu?
Jak zaimportować dane z pliku tekstowego?
Jak zaznaczyć kolorami zakresy liczb spełniających warunki?
Jak wydrukować cały arkusz na jednej stronie?
Jak zmienić liczbę miejsc wyświetlanych po przecinku dla liczb?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady