Jak zmienić ustawienia strony slajdu?

Program PowerPoint został stworzony z myślą o konstruowaniu prezentacji, zarówno do celów naukowych, jak również rekreacyjnych.

Czasami podczas tworzenia prezentacji standardowy rozmiar slajdów, domyślnie ustawiony w programie (4:3) jest po prostu niepraktyczny. Niekiedy niewygodna jest również orientacja strony slajdu, domyślnie ustawiona na poziomą.

Wszystkie te ustawienia można zmienić za pomocą odpowiednich opcji, dostępnych w programie. Warto pamiętać, że zmiana ustawień przeprowadzona tą metodą zostanie zastosowana do wszystkich slajdów w danej prezentacji.

Rozwiązanie:

 

Aby zmienić ustawienia orientacji strony slajdów, należy wejść w zakładkę „Projektowanie”, a następnie wybrać w niej opcję Ustawienia strony”.

ustawienia-strony-slajdu

Otworzy się nowe okno dialogowe o nazwie Ustawienia strony. W ramach ustawień można wybrać z rozwijanej listy „Dopasuj rozmiar slajdów” (1) gotowe szablony rozmiaru slajdów, bądź w ustawieniach poniżej (2) wpisać dowolne wartości. Tam również ustawić można numerację slajdów (2). Orientację slajdów oraz wstawionych do prezentacji materiałów można ustawiać niezależnie od siebie w menu „Orientacja” (3). Aby zatwierdzić wprowadzone zmiany, klikamy „OK” (4), aby je anulować – „Anuluj” (5).

ustawienia-strony-slajdu

Zobacz również:

Jak nagrać i dodać dźwięk do prezentacji?
Jak ustawić preferencje językowe prezentacji?
Jak usunąć elementy zarejestrowanej prezentacji?
Jak wyłączyć tło podczas edycji prezentacji?
Jak wstawić obiekt clipart do slajdu?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady