Jak zmienić ustawienia strony slajdu?

Program PowerPoint został stworzony z myślą o konstruowaniu prezentacji, zarówno do celów naukowych, jak również rekreacyjnych.

Czasami podczas tworzenia prezentacji standardowy rozmiar slajdów, domyślnie ustawiony w programie (4:3) jest po prostu niepraktyczny. Niekiedy niewygodna jest również orientacja strony slajdu, domyślnie ustawiona na poziomą.

Wszystkie te ustawienia można zmienić za pomocą odpowiednich opcji, dostępnych w programie. Warto pamiętać, że zmiana ustawień przeprowadzona tą metodą zostanie zastosowana do wszystkich slajdów w danej prezentacji.

Rozwiązanie:

 

Aby zmienić ustawienia orientacji strony slajdów, należy wejść w zakładkę „Projektowanie”, a następnie wybrać w niej opcję Ustawienia strony”.

ustawienia-strony-slajdu

Otworzy się nowe okno dialogowe o nazwie Ustawienia strony. W ramach ustawień można wybrać z rozwijanej listy „Dopasuj rozmiar slajdów” (1) gotowe szablony rozmiaru slajdów, bądź w ustawieniach poniżej (2) wpisać dowolne wartości. Tam również ustawić można numerację slajdów (2). Orientację slajdów oraz wstawionych do prezentacji materiałów można ustawiać niezależnie od siebie w menu „Orientacja” (3). Aby zatwierdzić wprowadzone zmiany, klikamy „OK” (4), aby je anulować – „Anuluj” (5).

ustawienia-strony-slajdu

Zobacz również:

Jak dodać obramowanie do drukowanych slajdów?
Jak ustawić przyciski przełączania slajdów?
Jak szybko dodać cień do tekstu w slajdzie?
Jak edytować osie wykresu?
Jak odszukać synonimy do słów w prezentacji?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady