Jak zmienić walutę w komórkach arkusza?

Program Excel stworzony został do budowania w nim rozmaitych zestawień, w głównej mierze opierających się na działaniach księgowych.

Jako program dostosowany do przeprowadzania rozmaitych działań matematycznych, program posiada również opcję zbiorowego przypisywania konkretnych walut do zawartych w komórkach wartości.

Przypisywanie walut hurtem jest o tyle wygodne, że nie trzeba go wykonywać osobno dla każdej z wartości, a jednocześnie istnieje możliwość dokonania zmian bez konieczności edytowania całego arkusza.

Rozwiązanie:

 

Aby zmienić walutę w komórkach arkusza, należy przede wszystkim zaznaczyć komórki, w których ma zostać dokonana zmiana. Następnie konieczne jest wejście w zakładkę „Narzędzia główne” i wybranie małego przycisku ze zbioru opcji „Liczba”.

zmiana-waluty

Po wybraniu przycisku  zostanie rozwinięte menu, w którym dostępne są najpopularniejsze i najczęściej używane waluty. Wystarczy wybrać którąś z nich, aby móc wprowadzić zmiany.

zmiana-waluty

Poniżej widoczne są te same komórki, najpierw bez przypisania waluty (1), następnie z polską walutą (2) oraz z walutą chińską (3). Jak widać, program nie tylko przypisuje walutę, ale również wprowadza ją w to miejsce komórki, w którym powinna się ona znajdować.

zmiana-waluty

Zobacz również:

Jak stworzyć formułę z łamaną linią (Enterem)?
Jak usunąć dane osobiste z informacji skoroszytu?
Separatory tysięcy
Jak pracować na kilku arkuszach jednocześnie?
Jak obramować na czerwono wszystkie puste komórki?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady