Jak zmienić widok dokumentu?

Program Word dostosowany jest do tworzenia rozmaitych treści tekstowych, które potem najczęściej przeznaczone są do wydruku.

Standardowy podgląd widoku dokumentu jest ustawiony tak, aby praca ze stronami przebiegała w sposób po sobie następujący – jedna strona po drugiej.

Istnieje jednak możliwość zmiany widoku dokumentu, co może pomóc przy tworzeniu rozmaitych treści i edytowaniu ich według konkretnych standardów.

Rozwiązanie:

 

Aby zmienić widok dokumentu, należy wejść w zakładkę Widoki wybrać jedną z opcji dostępnych w zbiorze opcji „Widoki dokumentu”. Opcja pierwsza „Układ wydruku” (1) jest ustawiona domyślnie. „Odczyt pełnoekranowy” (2) wyłącza wszystkie paski narzędzi i włącza widok pełnego ekranu. Opcja „Układ sieci Web” (3) wyłącza marginesy i włącza widok pełnej strony. Opcja Konspekt” (4) pozwala na stworzenie konspektu dokumentu. Opcja „Wersja robocza” (5) włącza widok roboczy, z widokiem ostatniego Entera, czyli końca dokumentu, bez podziału na strony.

widok-dokumentu

Zobacz również:

Jak ustawić grafikę za tekstem?
Jak wstawić inicjał w dokumencie?
Jak wstawić obrazek lub zdjęcie?
Jak posortować tekst w Wordzie?
Jak ustawić odległość obramowania od tekstu?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady