Jak zmienić widok prezentacji?

Program PowerPoint posiada wiele przydatnych funkcji, pozwalających na stworzenie prezentacji, ale również na zarządzanie nią przez twórcę.

Standardowym widokiem slajdów jest widok, który otwiera się domyślnie po uruchomieniu okna. Można go dowolnie zmieniać, aby móc obserwować prezentację, edytować jej slajdy czy ich kolejność.

Rozwiązanie:

 

Aby zmienić widok slajdów, należy wejść do zakładki Widok, a tam wybrać jeden z dostępnych widoków w ramach opcji Widok prezentacji”. Widok „Normalny” (1) to widok domyślny, pojawiający się po standardowym uruchomieniu programu PowerPoint. Widok „Sortowanie slajdów” (2) otwiera wszystkie slajdy w pomniejszeniu i pozwala dowolnie i szybko przeciągać je w nowe miejsca w celu uporządkowania i posortowania. Widok „Strona notatek” (3) pozwala na edytowanie notatek dodawanych do każdego ze slajdów. Notatki służą do wydrukowania i są informacją dla prezentera na temat tego, co powinien opisywać przy danym slajdzie. Widok do czytania”  (4) to powiększenie każdego ze slajdów, pozwalające na przeczytanie treści slajdu oraz przerzucanie kolejnych slajdów bez efektów animacji typowych dla pokazu slajdów.

widok-prezentacji

Zobacz również:

Jak automatycznie uruchamiać prezentację po starcie Windows 7?
Jak odzyskać niezapisaną prezentację?
Jak dodać animację w slajdzie?
Jak wstawić gotowy układ slajdu?
Jak stworzyć test wielokrotnego wyboru?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady