Jak zmienić wygląd nagłówków – zmiana stylu?

Problem:
Jak zmienić wygląd nagłówków – zmiana stylu?

Używając domyślnego stylu jesteśmy skazani na standardowy wygląd naszej pracy. Zmiana stylu pozwala na zmianę wyglądu elementów takich jak nagłówki czy tytuł. Styl odpowiada za wielkość czcionki, użyte pogrubienia, podkreślenia i inne elementy formatowania wpływające na wygląd tekstu.

Rozwiązanie:

Aby zmienić wygląd nagłówków wystarczy zmienić styl dokumentu. Pokażemy to na przykładzie pliku zawierającego kilka podstawowych elementów. Oto jak wygląda dokument w stylu domyślnym (Word 2007).

Aby zmienić wygląd tych elementów:
Przechodzimy na kartę Narzędzia główne. W sekcji Style wybieramy formant Zmień style. Z listy opcji wybieramy pierwszą – Zestaw stylów.

Rozwija się kolejna lista opcji, gdzie możemy wybrać spośród różnych stylów. Obecny styl – Word 2007 – jest zaznaczony tickiem. Ustawiając kursor na dowolnym stylu możemy sprawdzić jak będzie on wyglądał w naszym dokumencie.

Jeśli napotkamy odpowiedni styl wystarczy kliknąć lewym przyciskiem myszy. My wybraliśmy styl Wytworny i oto efekt końcowy:

Jeśli chcemy dodatkowo zmienić wygląd tego dokumentu możemy jeszcze zmienić motyw.

Zobacz również:

Jak wstawić schemat organizacyjny?
Jak stworzyć listę rzeczy do zrobienia?
Jak napisać tekst w pionie?
Jak wydrukować dokument?
Jak ustawić kolor tła strony?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady