Jak zmienić wygląd tabeli za pomocą stylów formatowania?

Prosta tabela, którą da się wstawić do programu, nie zawsze spełnia nasze oczekiwania co do wizualnej strony projektu. Wówczas należy zastanowić się, czy zmian w wyglądzie tabeli chcemy dokonać samodzielnie, przez formatowanie poszczególnych jej części, czy też wolimy skorzystać ze stylów formatowania, które dają szybki dostęp do gotowych rozwiązań wizualnych.

Rozwiązanie:

 

Aby zmienić wygląd tabeli za pomocą stylów formatowania, należy na początek zaznaczyć tabelę. Następnie na wstążce menu pojawi się zakładka „Narzędzia tabel”, a także podmenu „Projektowanie”, które należy wybrać.

style

W zbiorze opcji „Style tabeli” można wybrać dowolny styl z podglądu. Dodatkowo kliknięcie na dolny prawy przycisk okna wyboru stylu otworzy dostęp do wszystkich stylów, które są dostępne dla danej tabeli.

style

Zobacz również:

Jak zmienić konkretne słowa w dokumencie na inne?
Jak dodać tekst obok grafiki?
Jak edytować wygląd wykresu w dokumencie?
Jak wydrukować wybrany fragment tekstu?
Jak przejrzeć zmiany naniesione przez konkretnego recenzenta?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady