Jak zobaczyć formuły zawarte w arkuszu?

Program Excel został stworzony z myślą o tworzeniu zestawień, głównie liczbowych, ale również automatycznym wykonaniu na ich bazie rozmaitych operacji matematycznych i innych.

Niekiedy w arkuszu dodane jest kilka formuł, które jednak ukryte są w różnych miejscach. Nie jest to problem, jeśli arkusz jest gotowy np. do wydrukowania czy stosowania w formie bez wprowadzania zmian. Jeśli następuje potrzeba edycji, dobrze jest wiedzieć, gdzie zostały wprowadzone formuły, aby móc je odpowiednio edytować  – inaczej obliczane dane mogą być zwyczajnie niepoprawne.

Rozwiązanie:

 

Aby zobaczyć wszystkie formuły zawarte w arkuszu, należy wejść w zakładkę „Formuły” i wybrać opcję „Pokaż formuły”.

formuły

Wówczas wszystkie wartości obliczone na podstawie formuł zostaną zmienione na zapis formuł, który można dowolnie edytować. Poniżej przykład zestawienia z wprowadzoną niewidoczną formułą (1), zaś obok – zestawienie po włączeniu opcji pokazywania formuł (2).

formuły

Zobacz również:

Jak pokazać więcej linii siatki na wykresie?
Jak usunąć nieużywane języki?
Jak przypisać kolor do wartości komórek?
Co zrobić, aby dowolna komórka była zawsze widoczna?
Jak ukryć wiersze?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady