Jak zrobić ulotkę w Wordzie?

Program Word w większości przypadków stosowany jest po prostu do tworzenia dokumentów tekstowych o różnym przeznaczeniu. Rzadko jednak korzysta się z niego w zakresie gotowych szablonów, które umożliwiają – po odpowiedniej edycji – stworzenie zupełnie indywidualnej broszury czy ulotki.

Ulotka taka doskonale sprawdzi się w sytuacji, gdy nie musi być to wysokiej jakości dzieło wykonane dłońmi specjalisty, na przykład na potrzeby znanej firmy. Z powodzeniem ulotki stworzone w Wordzie przydadzą się podczas lokalnych imprez, w trakcie krótko trwających akcji na terenie konkretnego osiedla czy szkoły.

Rozwiązanie:

Aby stworzyć ulotkę, należy na początek otworzyć dokument Word, a następnie wejść w zakładkę „Plik” i wybrać opcję „Nowe”.

ulotka

Otworzy się kolejne okno dialogowe, w którym wybrać można dwie grupy szablonów ze wszystkich dostępnych. Pierwsza grupa to „Broszury i broszurki” (1) – tutaj stworzyć można składane na 2 lub 3 części broszury z dwojakim przeznaczeniem. Jedna kategoria to broszury przystosowane do zapisywania programów imprez, druga zaś – broszury firmowe, prezentujące ofertę. Druga opcja to „Ulotki” (2). W tej grupie znajduje się o wiele więcej możliwości, w tym ulotki wiszące, małoformatowe – nie ma jednak składanych broszur. Ulotki można wybrać pod kątem tematycznym, czyli np. ulotki tworzone na potrzeby ogłoszeń o nieruchomościach itd.

ulotka

Zobacz również:

Jak i po co sprawdzić statystykę wyrazów?
Jak zmienić wygląd okna programu?
Jak wstawić symbol lub znak specjalny?
Jak skopiować formatowanie fragmentu tekstu?
Jak ustawić kolor tła strony?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady