Po co i jak pokazać symbole formatowania i znaczniki?

Program Word jest programem dostosowanym do tworzenia dokumentów tekstowych oraz ich edytowania. Wszystkie opcje dostępne  w programie nie są jednak dostosowane jedynie do twórców dokumentów, ale również do potrzeb osób pracujących z tekstem, np. redaktorów.

Program Word pozwala na wprowadzenie bardzo dobry udogodnień, którymi są znaczniki formatowania i możliwość ich włączenia w tekście. Na ogół nie jest to potrzebny zabieg, a wręcz może on rozpraszać podczas pisania; będzie jednak sprawdzał się w chwili, gdy chcemy sprawdzić poprawność użytych spacji (czyli zlikwidować podwójne) czy dowiedzieć się, czy zastosowane formatowanie jest zgodne we wszystkich przypadkach.

Rozwiązanie:

 

Aby włączyć znaczniki formatowania, należy wejść w zakładkę „Narzędzia główne”, a potem kliknąć na ikonkę włączającą znaczniki formatowania i akapitów.

znaczniki

Po kliknięciu ikona zostanie podświetlona, co oznacza, że jest włączona. Widoczne będą również zmiany na tekście. Dla przykładu poniżej dwa najpopularniejsze znaczniki, oznaczające akapit (1) oraz spację (2).

znaczniki

Zobacz również:

Czym jest wersja ostateczna dokumentu i jak ją właczyć?
Jak usunąć tabelę lub jej zawartość?
Jak podzielić komórki tabeli?
Jak dodawać efekty artystyczne do obrazów?
Jak zmienić odstęp między wierszami?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady