Przeglądanie i akceptowanie zmian w slajdach

Zmiany w prezentacji można przeglądać również nie za pomocą dodatkowego okna, a bezpośrednio na slajdach, na których zostały wprowadzone. Co więcej, możliwe jest przeglądanie wprowadzonych zmian, poznawanie ich charakteru – usunięcie bądź dodanie – a także akceptowanie konkretnych rozwiązań. 

W treści slajdów dodatkowo pojawiają się małe okienka przy wprowadzonych zmianach. Zmiany wprowadzane są tak, aby treść prezentacji porównywanej (drugiej) była dostosowana do treści prezentacji pierwszej. Zaznaczenie okienka w pojawiającym się wierszu zmian sprawi, że zmiany opisane w tym okienku zostaną wprowadzone do prezentacji. 

porównanie

W bocznej szpalcie oferującej podgląd slajdów zostaną również zamieszczone zmiany, jeśli chodzi o slajdy. Wyświetlają się one za pomocą tej samej grafiki, która występuje na slajdach. Akceptacja okienka pozwala na zastosowanie zmiany zgodnej z treścią w okienku.

 porównanie

 

 

Zobacz również:

Jak zapisać prezentację jako plik PDF?
Jak sprawdzić, ile trwa prezentacja?
Jak edytować gotowe kształty wstawione do slajdów?
Jak dodać muzykę jako obiekt clipart?
Jak szybko dodać cień do tekstu w slajdzie?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady