Wstawianie interaktywnych pól wyboru

Czasami konieczne jest wstawienie takich pól wyboru, które będą interaktywnie współpracować z dokumentem. Oznacza to, ze takie pola można zaznaczać, dzięki czemu w dokumencie Word można tworzyć rozmaite ankiety oraz zestawienia z polami wyboru.

Takie rozwiązanie może być przydatne zarówno dla samego użytkownika i autora, jak również dla innych użytkowników. 

Aby to zrobić, należy włączyć najpierw dodatkową zakładkę, która jest odpowiedzialna za dodatkowe, aktywne opcje. Należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na wstążkę menu, po czym wybrać opcję „Dostosuj wstążkę”.

wstążka

Następnie w otwartym oknie dialogowym należy wybrać z ostatniej kolumny, zlokalizowanej po prawej, odznaczoną dotychczas kategorię Deweloper, i zaakceptować zmiany przyciskiem „OK”.

wstążka

Następnie należy wejść w zakładkę Deweloper i wybrać przycisk odpowiedzialny za wstawianie pola wyboru.

wstążka

Następnie należy wstawić pole wyboru w odpowiednim miejscu, a potem dopisać obok niego tekst. Pole wyboru różni się od pola opcji tym, że w przypadku, gdy w danym miejscu jest kilka pól wyboru – wszystkie są możliwe do zaznaczenia.

Zobacz również:

Jak stworzyć ankietę z oknami wyboru?
Jak ustawić obiekt dokładnie na środku strony?
Jak wstawić pole tekstowe?
Jak szybko zamienić Enter na spację?
Jak szybko napisać list biznesowy?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady