Wybór i ustawienie interlinii

Formatowanie prac dyplomowych obejmuje również wykonanie odpowiedniej interlinii. Taka interlinia powinna nie tylko zachować odpowiedni wygląd druku, ale również pozwolić na wygodne czytanie pracy.

Zazwyczaj interlinia określona jest w wymaganiach, które uczelnia stawia przed osobami piszącymi na niej prace. Jeśli jednak jest to wybór dowolny, najlepiej wybrać jest wartość pomiędzy 1,3 a 1,5 punktów.  Taka interlinia pozwala na zachowanie odpowiedniego odstępu między linijkami tekstu.

Aby ustawić interlinię, należy wejść w zakładkę „Narzędzia główne”, a następnie otworzyć okno dialogowe „Akapit”.

interlinia

Otworzy się nowe okno dialogowe „Akapit”. W dziale opcji „Odstępy” należy rozwinąć menu i wybrać opcję „1,5 wiersza” (1). Jeśli chcemy ustawić inną wielkość, np. 1,3 pkt, należy wpisać tę wielkość w oknie „Co” (2).

interlinia

Zobacz również:

Jak usunąć nieużywane języki?
Jak wyłączyć minipasek narzędzi formatowania?
Jak szybko przesunąć tekst na następną stronę?
Jak scalić komórki tabeli?
Jak pracować na dwóch częściach dokumentu jednocześnie?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady