Czym są wpisy do indeksu i jak dodawać je do dokumentu?

Aby móc korzystać w pełni z wpisów indeksów, należy na początku poznać ich naturę i cel stworzenia.

Rozwiązanie:

Wpisy indeksu to nic innego niż jedna z opcji programu Microsoft Word, pozwalająca na zawieranie dodatkowych informacji na temat danego obiektu.

Wpisy indeksu mogą być dodawane do:

– wpisów samych w sobie – wówczas mogą one odsyłać od jednego wpisu do innego, zawierającego np. szersze objaśnienie danej kategorii; takie wpisy stosuje się również do wpisu, który zawiera się w danej kategorii, tj. jest od niej mniej rozległy;

– zagadnień, które są szerzej opisane na konkretnych stronach zawartych w dokumencie; np. wówczas, gdy strony te traktują o zagadnieniu w szerszym aspekcie, tłumaczą je czy objaśniają jego naturę;

– wyrazów, symboli, zwrotów – w przypadku, gdy o obiekcie mówi się szerzej w innym miejscu.

Wpisy indeksu, które zostały zastosowane w danym dokumencie, są przez program Word automatycznie porządkowane według wybranych kryteriów, co pozwala zachować porządek, np. usunąć zdublowane wpisy czy połączyć je w całość.

Wszystkie opcje dotyczące wstawiania wpisów indeksu znajdują się w karcie „Odwołania”, w zbiorze opcji „Indeks”.

indeks

Zobacz również:

Jak przygotować mini-notatki w Wordzie?
Po co i jak pokazać symbole formatowania i znaczniki?
Jak sprawić, żeby tabela nie była dzielona między stronami?
Dodawanie wyniku do dokumentu
Jak znaleźć ostatnio używany dokument?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady