Edytowanie tytułu wykresu

Tytuł wykresu zazwyczaj jest oznakowaniem tego jakich treści dotyczy wykres. Jest on składnikiem nieobowiązkowym, ale bardzo wygodnym przy tworzeniu dokumentacji.

Rozwiązanie:

Tytuł wykresu można edytować, klikając dwukrotnie na jego treść – wówczas zmieniamy treść, usuwając dotychczasowy tytuł i wpisując nowy. Po kliknięciu na pole tytułu prawym klawiszem myszki otworzy nam się lista opcji – dla edycji tytułu należy wybrać ostatnią z nich, tj. „Formatuj tytuł wykresu”.

wykres

Otworzy się nowe okno dialogowe „Formatowanie tytułu wykresu”. Z lewej strony (1) możemy wybrać wszystkie niezbędne opcje, które chcemy edytować, zaś z prawej znajdują się ich szczegóły (2).

wykres

Co więcej, czcionkę można edytować również za pośrednictwem zwykłych narzędzi, które znajdują się w zakładce menu „Narzędzia główne”.

wykres

Zobacz również:

Jak wstawić symbol lub znak specjalny?
Jak stworzyć niestandardową kartę w wstążce menu?
Jak zmienić widok dokumentu?
Jak zmienić sposób wyświetlania poprawek?
Jak zmienić wygląd okna programu?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady