Jak otworzyć bibliotekę motywów?

Bywają sytuacje, w których wiemy, że cała prezentacja na zostać stworzona w oparciu o motyw kolorystyczny oraz obraz tła. Czasem jednak nie mamy na te elementy pomysłu, albo zwyczajnie są one mniej istotne. Zamiast tracić czas na ich wymyślanie, można po prostu wybrać gotowy motyw prezentacji.

Rozwiązanie:

 

Aby  móc wybrać gotowy motyw prezentacji, należy wejść w menu „Plik” i wybrać opcję „Nowe”.

motywy

Następnie po prawej stronie otworzy się kolejne okno. W ramach pierwszego wiersza opcji znajduje się ikona Motywy, na którą należy kliknąć.

motywy

Zostaniemy przeniesieni do następnej strony, gdzie znajdują się różne motywy slajdów. Po prawej stronie znajduje się okno podglądu (1), gdzie możemy zobacyzć w przybliżeniu, jak wygląda tło oraz jakie kolory został wykorzystane przy tworzeniu danego motywu. Aby użyć wybranego motywu, należy dwukrotnie na niego kliknąć, bądź wybrać przycisk „Utwórz” (2).

motywy

Zobacz również:

Przeglądanie różnic i poprawek
Dodawanie prezentacji do porównania
Jak wydrukować nagłówek i stopkę w slajdach?
Jak zapisać własny szablon prezentacji?
Jak uzyskać szybkie podpowiedzi w tłumaczeniu?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

View my other posts