Jak uruchomić program w prezentacji?

Bardziej rozbudowane prezentacje mają w sobie funkcje, które związane są z uruchamianiem za pomocą odpowiednio wstawionych przycisków rozmaitych opcji. Jedną z opcji jest włączenie dodatkowego programu po kliknięciu myszką.

Rozwiązanie:

Aby uruchomić program w prezentacji, należy najpierw wejść w zakładkę „Narzędzia główne” i kliknąć w rozwijane menu dodające autokształty.

program

Następnie z listy „Przyciski akcji” należy wybrać przycisk odpowiedzialny za rozpoczęcie akcji.

program

Pokaże się opcja rysowania przycisku – przycisk można umieścić w dowolnym miejscu slajdu oraz może on być dowolnych rozmiarów.

program

Po umieszczeniu przycisku uruchomi się nowe okno dialogowe. Należy zaznaczyć opcję „Uruchom program”, a następnie przez przycisk „Przeglądaj” wybrać program, który ma być uruchomiony. Wybór zatwierdzamy przyciskiem „OK”.

program

Po kliknięciu w przycisk w trakcie odtwarzania zostanie uruchomiony wybrany program.

 

 

Zobacz również:

Jak przygotować podstawowy pokaz slajdów?
Jak dodać plik PDF do programu pakietu Office?
Jak dokonać korekty zdjęć w albumie fotograficznym?
Jak ustawiać hasła w pakiecie Office?
Jak wstawić hiperłącze do ostatnio przeglądanej strony internetowej?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

View my other posts