Jak wstawić wykres do dokumentu?

Niejednokrotnie dla lepszego zobrazowania przekazywanych danych niezbędne jest wstawienie odpowiedniego wykresu. W programie Word jest to dość prosta czynność, która pozwala na przetworzenie zapisanych danych w wygodną formę graficzną.

Rozwiązanie:

Aby wstawić wykres do dokumentu, należy kliknąć na miejsce, gdzie ma się on pojawić, a następnie na wstążce menu wybrać opcję „Wstawianie”  i funkcję „Wykres”.

Zostanie otwarte nowe okno dialogowe „Wstawianie wykresu”. Po lewej stronie (1) znajdują się rodzaje wykresów, które są dostępne w programie – ułatwia to znalezienie odpowiedniej prezentacji wizualnej danych. Po prawej stronie (2) dla każdej z wybranych opcji znajduje się podgląd kolejnych wykresów. Aby wybrać wykres, należy kliknąć na jego grafikę poglądową i wybrać „OK”.

wstaw

Po tej czynności otworzy się nowy wykres, którego grafika zostanie wstawiona do pliku, a także obok znajdzie się okno programu Excel, w którym należy wstawić dane.

Zobacz również:

Jak wstawić tabelę z szablonu?
Jak i po co ustawiać interlinię w dokumencie?
Jak dodać plik PDF do programu pakietu Office?
Kiedy używać widoku strony „Wersja robocza”?
Jak usunąć zaufanego wydawcę?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

View my other posts