Jak wydrukować nagłówek i stopkę w slajdach?

Podczas drukowania prezentacji może okazać się, że potrzebujemy informacji np. o dacie wydruku czy numeracji kolejnych stron, niezbędnej do określenia ułożenia kart po wydruku, jeśli chcemy przygotować je np. w formie materiałów zbindowanych dla uczestników szkolenia czy konferencji. Nie musimy jednak cofać się całkiem do ustawień – wystarczy po prostu odpowiednio zaznaczyć opcję przy wydruku.

Rozwiązanie:

 

Aby wydrukować nagłówek i stopkę w slajdach, należy wejść w menu „Plik” i wybrać opcję „Drukuj”.

druk

Następnie w ustawieniach wydruku, które pokażą się po prawej stronie, należy wybrać opcję „Edytuj nagłówek i stopkę”.

druk

Otworzy się nowe okno „Nagłówek i stopka. Można tam dodać datę i godzinę (1), ustawić numery kolejnych slajdów (2) albo dodać tekst w stopce (3), na przykład tytuł danego, prezentowanego na slajdach wykładu. Następnie należy wybrać opcję „Zastosuj do wszystkich” (4), aby nagłówek czy stopka zostały wydrukowane na wszystkich slajdach.

druk

Następnie należy wybrać przycisk „Drukuj”. Całość zostanie wydrukowana z dodatkiem nagłówka i stopki.

druk

Zobacz również:

Jak wstawić obiekt innego programu do prezentacji?
Jak wstawić obiekt clipart do slajdu?
Jak edytować gotowe efekty przejścia slajdu?
Jak ustawić preferencje językowe prezentacji?
Przeglądanie różnic i poprawek

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

View my other posts