Formatowanie czcionki

Bardzo istotne jest wybranie odpowiedniej czcionki dla tekstu, który jest pisany. Generalnie uczelnie wyższe czasem wyznaczają, jakie mają być wartości wielkości, rodzaju. Istnieje jednak kilka podstawowych zasad, według których można formatować pracę, aby była ona odpowiednio przyjęta.

Jeśli chodzi o czcionkę, w większości przypadków mile widziana jest tradycyjna czcionka Times New Roman w wielkości 12 pkt. Jest ona łatwa do czytania, a oczy zarówno recenzentów, jak i promotora przywykły do niej najbardziej, jako że jest bardzo rozpowszechniona. Aby wybrać rodzaj czcionki, należy zaznaczyć cały tekst i w zakładce „Narzędzia główne” rozwinąć listę z czcionkami, po czym wybrać opcję „Times New Roman”.

czcionka

Dobrą wielkością czcionki jest 12 punktów. Czcionka mniejsza może być bardziej nieczytelna podczas wydruku, co również wpływa na odbiór całej pracy. Czcionka większa może być natomiast odebrana jako próba wydłużenia pracy zbyt krótkiej czy oszukania promotora odnośnie długości pracy przez powiększenie czcionki. Aby wybrać odpowiednią wielkość czcionki, w zakładce „Narzędzia główne” należy rozwinąć menu odpowiedzialne za wielkość czcionki i wybrać 12.

czcionka

Zobacz również:

Jak pracować na dwóch częściach dokumentu jednocześnie?
Jak zaktualizować spis treści?
Jak szybko dodać elementy (np. nazwę firmy) do dokumentu?
Jak wstawić hiperłącze?
Jak stworzyć kolumny z tekstem ciągnące się przez kilka stron?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady