Gdzie znajdują się szablony skoroszytu?

Program Excel pozwala na tworzenie wielu przydatnych zestawień, dzięki którym łatwiej jest wpisywać niezbędne dane czy wykonywać działania.

Jeśli część czynności wykonuje się regularnie, dobrze jest korzystać z szablonów skoroszytów, które można  samodzielnie przygotować. Część szablonów jest również gotowa i czeka na wykorzystanie przez użytkowników w samym programie.

Rozwiązanie:

 

Aby skorzystać z szablonów, należy wejść w zakładkę „Plik”, a następnie wybrać opcję „Nowe”.

szablon

Po prawej stronie wyświetli się karta, w której znaleźć można dwa istotne, interesujące nas w zakresie szablonów pola. Pierwsza opcja to „Przykładowe szablony” (1). Po wybraniu tej opcji zostaniemy przeniesieni do kolejnych okien, w których spośród kilkunastu grup szablonów możemy wybrać odpowiedni. Druga opcja to „Moje szablony” (2).

szablon

Po wybraniu opcji „Moje szablony” otworzy się nowe okno dialogowe, w którym będą widoczne wszystkie stworzone szablony, znajdujące się na danym komputerze i wcześniej na nim zapisane.

szablon

 

 

Zobacz również:

Jak posortować komórki alfabetycznie?
Jak zobaczyć formuły zawarte w arkuszu?
Jak wstawić wiersze do arkusza?
Jakie jednostki można konwertować w Excelu?
Jak użyć funkcji logicznej jeżeli?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady