Jak automatycznie uruchamiać prezentację po starcie Windows 7?

Jeżeli nasze obowiązki zawodowe obejmują przede wszystkim pracę z program PowerPoint, na pewno chcielibyśmy, aby program był gotowy do pracy tuż po włączeniu komputera. Jest to możliwe, aby program automatycznie się otwierał, bez konieczności ręcznego uruchamiania go poprzez ikonę.

Rozwiązanie:

Aby program PowerPoint automatycznie uruchamiał się po starcie komputera i systemu operacyjnego Windows 7, należy w menu „Start”, następnie wybrać opcję „Wszystkie programy” i znaleźć wśród programów folder „Microsoft Office”.

autostart

W folderze odnajdujemy program PowerPoint, klikamy na niego prawym przyciskiem myszy, a następnie z listy wybieramy komendę „Kopiuj”.

autostart

Ponownie wybieramy menu „Start”, następnie klikamy „Wszystkie programy” i wyszukujemy folder „Autostart”. Klikamy na niego prawym przyciskiem myszy i wybieramy opcję „Eksploruj”.

autostart

Otworzy się nowe okno, w którym klikamy prawym przyciskiem myszy i wybieramy opcję „Wklej”.

autostart

Od tej pory po starcie systemu Windows 7 program PowerPoint będzie się automatycznie uruchamiał.

autostart

Zobacz również:

Dodawanie i formatowanie treści w prezentacji
Jak zapisać prezentację jako plik wideo?
Jak dodać kolor jako tło slajdu?
Jak wstawić obiekt SmartArt do prezentacji?
Jak dodać obiekt ClipArt jako tło slajdu?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady