Jak automatycznie uruchamiać skoroszyt po starcie Windows 7?

Jeśli nasza praca zawodowa opiera się przede wszystkim na pracy z programem Excel w systemie operacyjnym Windows 7, możemy chcieć, aby po starcie systemu automatycznie otwierał się nowy plik programu Excel. Jest to możliwe dzięki prostej czynności, która zaoszczędzi nam wysiłku związanego z uruchamianiem nowego programu ręcznie.

Rozwiązanie:

Aby zainicjować automatyczne otwarcie skoroszytu po starcie komputera, należy przede wszystkim wejść w menu „Start”, następnie wybrać opcję „Wszystkie programy” oraz na liście przewijanej znaleźć folder „Microsoft Office”.

autostart

Następnie w folderze należy znaleźć program Microsoft Excel 2010 i kliknąć na niego prawym przyciskiem myszy, wybierając opcję „Kopiuj”.

autostart

Następnie wracamy do menu „Start” i w opcji „Wszystkie programy” wyszukujemy folder „Autostart”. Ponownie klikamy na folder prawym przyciskiem myszy, wybierając opcję „Eksploruj”.

autostart

Otworzy się nowy folder. Klikamy w wolną przestrzeń prawym przyciskiem myszy i wybieramy opcję „Wklej”.

autostart

Skrót do programu Excel został wklejony i program zostanie automatycznie uruchomiony po starcie systemu.

autostart

Zobacz również:

Jak stworzyć formułę z łamaną linią (Enterem)?
Co zrobić, aby dowolna komórka była zawsze widoczna?
Jak utworzyć wykres przestawny?
Jak obliczyć procent danej liczby?
Jak wyróżnić komórki skalą kolorów zależnie od wartości?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady