Jak automatycznie wykonać numerowanie kolumn bądź wierszy?

Program Excel służy przede wszystkim do wykonywania rozmaitych zestawień, a co za tym idzie – w większości przypadków konieczne jest dodanie numerowania do kolumn czy wierszy.

Numerowanie wiele osób dodaje po kolei, co jednak przy dużych zestawieniach nie jest oszczędnością czasu, a do tego staje się po prostu nudne. Dlatego w Excelu da się wstawić automatyczne numerowanie kolumn czy wierszy w określonym zakresie.

Rozwiązanie:

 

Aby wykonać numerowanie wierszy lub kolumn, należy na początek wpisać dwie pierwsze liczby, od których ma się rozpocząć numerowanie. Mogą to być zarówno cyfry 1 i 2, jak również każde inne cyfry. Następnie należy je zaznaczyć – w rogu pojawi się mały kwadracik.

numerowanie

Następnie należy najechać kursorem na kwadracik i przeciągnąć go przez określoną liczbę komórek, które chcemy objąć numerowaniem.

numerowanie

Po puszczeniu klawisza myszy numerowanie zostanie wykonane.

numerowanie

Zobacz również:

Jak konwertować cale na stopy/centymetry?
Jak zmienić liczby na datę?
Jak zmienić układ wykresu (dodawanie legendy i etykiety danych)?
Jak posortować komórki alfabetycznie?
Jak obliczyć sumę w Excelu?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady