Jak cieniować komórki w tabeli?

Odpowiednie formatowanie tabeli daje zawsze szansę na zaznaczenie niektórych jej opcji zawartości, a co za tym idzie – zwrócenie na nie uwagi. Dobrym sposobem na to, aby komórki były wyróżnione, ale jednak, aby wyróżnienie nie zakrywało istotnych informacji, jest wybranie cieniowania komórek.

Rozwiązanie:

 

Aby zacieniować komórkę, należy najpierw na nią kliknąć. Następnie ze wstążki menu należy wybrać opcję „Narzędzia tabel” i „Projektowanie”.

cieniowanie

Następnie należy kliknąć przycisk „Cieniowanie”, a po rozwinięciu menu wybrać kolor, którym chcielibyśmy zacieniować komórki. Jeśli z jakiegoś powodu nie odpowiadają nam dostępne kolory, musimy wybrać opcję „Więcej kolorów”.

cieniowanie

Otworzy się nowe okno „Kolory”. Tam w karcie „Standardowe” możemy wybrać gotowe kolory, które są dostępne przy cieniowaniu, albo w karcie „Niestandardowe” wybrać kolor oraz jego nasycenie z całej palety.

cieniowanie

Zobacz również:

Jak przygotować mini-notatki w Wordzie?
Jak wykropkować puste miejsca do uzupełnienia?
Jak posortować tekst w Wordzie?
Jak wstawić znak wodny?
Jak stworzyć spis treści w dokumencie?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady