Jak cieniować komórki w tabeli?

Odpowiednie formatowanie tabeli daje zawsze szansę na zaznaczenie niektórych jej opcji zawartości, a co za tym idzie – zwrócenie na nie uwagi. Dobrym sposobem na to, aby komórki były wyróżnione, ale jednak, aby wyróżnienie nie zakrywało istotnych informacji, jest wybranie cieniowania komórek.

Rozwiązanie:

 

Aby zacieniować komórkę, należy najpierw na nią kliknąć. Następnie ze wstążki menu należy wybrać opcję „Narzędzia tabel” i „Projektowanie”.

cieniowanie

Następnie należy kliknąć przycisk „Cieniowanie”, a po rozwinięciu menu wybrać kolor, którym chcielibyśmy zacieniować komórki. Jeśli z jakiegoś powodu nie odpowiadają nam dostępne kolory, musimy wybrać opcję „Więcej kolorów”.

cieniowanie

Otworzy się nowe okno „Kolory”. Tam w karcie „Standardowe” możemy wybrać gotowe kolory, które są dostępne przy cieniowaniu, albo w karcie „Niestandardowe” wybrać kolor oraz jego nasycenie z całej palety.

cieniowanie

Zobacz również:

Jak ustawić grafikę przed tekstem?
Jak sprawić, żeby tabela nie była dzielona między stronami?
Jak wydrukować pracę dwustronnie do oprawy?
Jak szybko przesunąć tekst na następną stronę?
Jak szybko napisać list biznesowy?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady