Jak dodać deseń jako tło slajdu?

Program PowerPoint umożliwia użytkownikowi dowolne zmienianie tła w slajdach danej prezentacji. Pozwala to na personalizację przygotowywanej prezentacji, w tym również np. skojarzenie jej przez obrazek tła z daną organizacją.

Domyślnie każda prezentacja posiada slajdy z białym tłem. Zmiana jest możliwa zarówno dla wszystkich slajdów w całej prezentacji, jak również dla wybranych slajdów.

Jedną z opcji ustawienia tła w slajdach prezentacji jest wybranie wypełnienia deseniem. Ta opcja wypełnienia tła jest łatwa w edycji, więc można wykorzystać ją jako tło bardzo delikatne albo mocno zaznaczone. Sprawdza się dobrze w różnych rodzajach prezentacji.

Rozwiązanie:

Aby ustawić wypełnienie deseniowe w tle slajdu, należy w oknie głównym kliknąć prawym przyciskiem myszki na slajd, po czym z rozwijanego menu wybrać opcję „Formatuj tło”.

wstawianie-tla-desen

Na ekranie pojawi się okno dialogowe „Formatowanie tła”. Z dostępnych opcji w zakładce „Wypełnienie” (1) należy wybrać „Wypełnienie deseniem” (2). Poniżej pokażą się opcje (3) pozwalające na wybranie odpowiedniego desenia, a także wybór koloru tła oraz koloru pierwszoplanowego.

wstawianie-tla-desen

Gdy wszystkie ustawienia są odpowiednie, można zapisać tło na dwa sposoby. W pierwszym – jeśli tło ma być zastosowane tylko do wybranego slajdu – należy kliknąć „Zamknij” (1). Jeżeli tło ma być takie same dla całej prezentacji, należy wybrać opcję „Zastosuj do wszystkich” (2). Aby usunąć wszystkie wprowadzone zmiany i wrócić do poprzednich ustawień, należy kliknąć „Resetuj tło” (3).

wstawianie-tla-desen

Zobacz również:

Jak edytować gotowe efekty przejścia slajdu?
Jak zarejestrować prezentację z narracją?
Jak włączyć linijkę do slajdów w prezentacji?
Jak dodać zrzut ekranu do slajdu?
Jak równo ustawić obiekty na slajdzie?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady